Sunucular gözyaşlarını tutamadı

İsrail-Hamas çatışmalarında El-Ehli Baptist Hastanesi’nin bombalanması herkesi derinden yaraladı.

A Haber sunucusu Cansın Helvacı, haber programına başlarken savaştan karelerin olduğu ekranın önünde durarak, “Babaları görüyoruz, ellerinde poşetler, evlatlarının cenazelerini taşıyorlar. İnsan olan herkesin yüreği sızlıyor” dedi.

Canlı yayında göz yaşlarına hakim olamayan Helvacı, saldırıya şu sözlerle tepki gösterdi:

“Günaydın demeyi çok isterdim. Meslek hayatımda ilk defa bir kez bu sabah yayına girmek istemedim. Bugün dünyada gün aymadı, hala karanlık. Bu fotoğrafların önünde durmaktan dahi utanıyorum. Dün akşamdan bu yana yastığa kafanızı koyarken içiniz rahat değilse, uyuyamadıysanız, kabuslar gördüyseniz, ailenize baktığınızda, sevdiklerinizi düşündüğünüzde gözleriniz dolduysa, şu an yüreğiniz sıkışıyor, hayattan keyif almıyorsanız ne mutlu size. Çünkü insansınız.

“12 GÜNDÜR ÇOCUKLAR KATLEDİLİYOR, DİZİ İZLER GİBİ İZLİYORUZ”

Sözün bittiği yer diyoruz, üzerine konuşmaya çalışıyoruz. İnanın utanıyorum. Kimden olduğu, ırkı, dini, hiçbir şeyi önemli değil. Dünyanın gözü önünde 12 gündür çocuklar katlediliyor ve tüm dünya bunu izliyor. 80 yıldır Yahudi soykırımına ilişkin filmler izleyip etkileniyoruz, üzülüyoruz. Bunlar film değil, gerçeğin ta kendisi. Canlı yayınlarda 12 gündür bölüm bölüm dizi izler gibi izliyoruz.

“BABALARI GÖRÜYORUZ, POŞETLERLE EVLATLARININ CENAZELERİNİ TAŞIYORLAR”

Babaları görüyoruz, ellerinde poşetler, evlatlarının cenazelerini taşıyorlar. İnsan olan herkesin yüreği sızlıyor. Gerçekten yeter! Dünyada şu kadar adalet kırıntısı kaldıysa biri buna artık ‘dur’ desin. İnsan olan kimsenin buna yüreği, vicdanı dayanmaz, dayanmamalı. Hastaneyi vurdular, hastaneyi! Evlerini vurdular, ölülerini tekraren vurdular, yetmedi sığındıkları hastaneyi vurdular. O insanlara, çocuklara ‘hayvan’ dediler, ‘terörist’ dediler ve tüm dünyanın gözü önünde bunu yapmaya devam ediyorlar.”

HANDE FIRAT TA GÖZ YAŞLARINI BOĞULDU

CNN Türk sunucu Hande Fırat, dün akşam meydana gelen hastane saldırısını canlı yayında aktarırken göz yaşlarına hakim olamadı. Fırat, hastaneye yönelik saldırıda hayatını kaybeden çocukların resimleri ekrana geldiğinde göz yaşlarına boğuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx