Dursun Özbek’ten Cemal Özgörkey’in istifası için açıklama: Yakışmadı!

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Özgörkey’in Galatasaray Mağazacılık ve Perakendecilik AŞ Başkanlığı görevinden istifa etmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

GS Store’un resmi X hesabından yaptığı açıklamayla istifa ettiğini duyuran Özgörkey, forma sponsorluğu konusunda Mağazacılık Şirketi’nin saf dışı bırakıldığını söylerken, “Mağazacılık şirketimizin tamamen dışarıda bırakılmasına anlam vermekte güçlük çektiğimizi ve de bu sponsorluk alanı için dünyaca önemli bazı markalardan gelen tekliflerin de değerlendirmeye alınmadığını gözlemlediğimizi bilgilerinize sunmak isteriz.” ifadelerine yer verdi.

“Bir yönetim kurulu üyesi olarak başkan yardımcılığı görev ve sorumluluklarıma devam edeceğim” diyen Özgörkey’e basın toplantısında yanıt veren Dursun Özbek, “İstifa kişisel bir karar, o konuyla ilgili bir yorum yapmak istemiyorum. Kendisi değerlendirecektir. Benim bir şey söylememe gerek yok.” dedi.

Özgörkey ve diğer kişilerin istifa gerekçesini kabullenemediğini söyleyen Özbek, “Galatasaray Spor Kulübü başkanı yönetime geldi diye bu hizmetten çekilmeyi, istifa etmeyi asla affetmem. Herkes bunu böyle bilsin.” şeklinde konuştu.

Dursun Özbek’in konuyla ilgili açıklamaları:

“Cemal Özgörkey’in açıklamasını dün gece gördüm. Çok da üzüldüm açıklamaya. Galatasaray Spor Kulübü başkanının, iştirakleri olan herhangi bir şirkette yönetim kurulu üyesi olmasının kimseyi rahatsız etmesini düşünemiyorum. Böyle bir şey aklımdan geçmiyor. Ayrıca daha vahim olanı, kendisiyle beraber hizmet veren arkadaşların istifa sebepleri olarak Galatasaray Spor Kulübü Başkanı’nın yönetimde yer almasını göstermelerini sindiremiyorum. Kişisel bir şey olsa, şahsıma tavır olsa tolere edebilirim, anlayışla karşılarım. Fakat Galatasaray Spor Kulübü başkanı yönetime geldi diye bu hizmetten çekilmeyi, istifa etmeyi asla affetmem. Herkes bunu böyle bilsin.”

Cemal Özgörkey (solda)

“KARARI YÖNETİM KURULU ALDI”

“Bu süreçte ne oldu, niye Galatasaray Spor Kulübü başkanı mağazacılığın yönetimine neden girdi? Bunu da açıklamakta fayda var. Galatasaray Mağazacılık, Galatasaray Sportif AŞ’nin bir iştiraki, yüzde 100 sahibi olduğu şirket. Bir istifa olmuştur, imza yetkisi olan bir arkadaş ayrılmıştır. Bunun üzerine yönetim kurulu boşalan bu yere benim iştirak etmemi, orada olmamı istemiştir. Ve yönetim kurulu karar almıştır. Bütün organizasyonun sahibi olan yönetim kuruluna da konuyu getirdi. Arkadaşlarla istişare ettik. Oybirliği ile benim Sportif AŞ’nin yönetiminde olmamın, Galatasaray’a ve mağazacılığa fayda sağlayacağı konusu gündeme gelmiştir ve bu atama yapılmıştır.”

“SEVGİ İKLİMİ KİMSEYE AYRICALIK ANLAMI TAŞIMAZ”

“Hal böyleyken, bir konunun yanlış anlaşılmamasını istiyorum. Camia içinde birlik, beraberlik, sevgi ikliminin devam etmesi için son derece çaba harcıyoruz. Başarılarımızın altında bu var. Hem camiam hem de yönetim kurulum buna çok dikkat ediyor. Ama bu şöyle anlaşılmamalı, yaratmaya çalıştığımız sevgi ikliminin kişilere bazı ayrıcalıklar getirmesi gibi bir husus değil bu. Bunun böyle anlaşılması lazım.”

“GALATASARAY’A HİÇ YAKIŞMADI”

“Ayrıca üzüldüğüm konulardan bir tanesi de, yapılan kişisel açıklamanın Galatasaray’ın sosyal medya hesabının kullanılması da Galatasaray’a hiç yakışmadı. Bunun Galatasaray’ın örf ve adetlerine uygun olduğunu düşünmüyorum. Camiam, bu tarz yapılan açıklamanın değerlendirmesini yapacak ve gereken reaksiyonu vereceğini düşünüyorum.”

“AZMİMİZ HİÇBİR ŞEKİLDE DEĞİŞMEDİ”

“Çalışma azmimiz artarak devam ediyor. Galatasaray’ı daha güzel günlere taşımak için projelerimizin yürüyüşünde hiçbir aksama yok. Galatasaray’ın geleceğini planlamamızdaki başarımız, bu konudaki azmimiz hiçbir şekilde değişmedi. Galatasaray hedefine emin adımlarla yürüyor. Ve bu hedefe ulaşmak için de elimizden geleni yapıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx