Yunanistan’da büyük yangın! Tahliyeler başladı

Yunanistan’ın başşehri Atina yakınlarındaki Glyfada ve Voula kentlerinde bir trafonun patlaması nedeniyle başlayan orman yangınları kentin kenar mahallerine dayandı, birtakım meskenler yandı. İki kentin tahliyesine başlandı.

Yunanistan’ın başşehri Atina yakınlarında Glyfada ve Voula kentleri ortasındaki ormanlık alanda bugün öğlen saatlerinde başlayan yangın şiddetli rüzgarın tesiri ile süratle yayıldı.

4 MESKEN YANDI

60’a yakın arazöz, sekiz uçak, 6 helikopter ve 300’e yakın orman emekçisinin müdahale ettiği yangın için Atina’dan sivil toplum örgütleri bölgeye sevk edildi.

Voula kentinin dış mahallerine ulaşan alevler 4 konutu yaktı. Voula ve Gyfala kentlerinde elektrikler büsbütün kesildi, onlarca yol yangın nedeni ile ulaşıma kapandı.

DAĞLARDA MAHSUR KALANLAR VAR

Mahsur kalanların kurtarılması için askeriye ve arama kurtarma gruplarının ağır çaba verdiği birtakım vatandaşların ormanlık alanda mahsur kaldığı belirtildi.

Glyfada belediye lideri Yorgo Papanikolaou yaptığı açıklamada yangının Voula kentindeki Metsovou Caddesi’nin sonunda, Ymittos dağının eteğindeki bir trafonun patlamasından kaynaklandığını söyledi.

Bölgede iki hafta içerisinde üç yangın meydana geldiğini ve alevlerin Panorame kentine yanlışsız ilerlediği belirtildi.

Yangını denetim altına alma çalışmaları devam ederken bölgeye askeri takımların sevk edildiği belirtildi.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*