Uzmanlar Bu Kolay Prosedürle Kalbinizin Saat Üzere Çalışacağına Garanti Verdi! İşte Gece Yapmanız Gereken O Kolay Detay!

Obezite ve hatta aile yatkınlığı üzere çeşitli faktörlerin neden olduğu muhtemel uyku apnesine ek olarak. Her halükarda, rahatsız uyku ve makus uyku çeşitli rahatsızlıklara yol açabilir. Bunun nedeni, ağır hayatımız nedeniyle daha az ve daha makûs ahenge eğiliminde olmamızdır. Yapacak çok şey var ve onları yapmak için çok fazla vaktimiz yok.

Lakin uyku da tıpkı beslenme ve fizikî aktivite üzere sıhhatimiz için çok kıymetlidir. Aslında, çeşitli uyku bozuklukları birbiriyle birleştiğinde kardiyovasküler riski artırabiliyor üzere görünüyor. Bilhassa kalp ile ilgili meselelerin arttığı 50 yaş üstü şahıslarda.

BU METOTLARLA UYKU KALİTENİZ ÇOK DAHA FAZLA OLACAK

Uzmanlar, 50 yaşından sonra kardiyovasküler sıhhati uygunlaştırmak için bu biçimde daha düzgün uyuyabileceğinizi açıklıyor. Uyku bozuklukları konusunda 50 yaş üstü 7.000 kişi üzerinde yapılan bir araştırmadan daha evvel bahsetmiştik. Bu çalışmadan, erkeklerin kalp sorunlarına daha yatkın olduğu görülecektir. Her ne kadar daha fazla uyku sorunu olan bayanlar üzere görünse de. Berbat uyumak ve az dinlenmek, kardiyovasküler riske yatkın şahıslarda bir kofaktör üzere görünmektedir. Lakin her yaş için çok yararlı kimi ipuçlarını takip ederek uyku kalitenizi artırmanız mümkün.

UYKU KALİTESİ NASIL UYGUNLAŞTIRILIR

Kimi araştırmalara nazaran, bunlar düzgün uykunun on kuralı olarak gün yüzüne çıktı. Her şeyden evvel, mümkün olan en tertipli saatlere sahip olmak kıymetli olacaktır. Hem uyumak hem de sabah uyanmak. Ancak birebir vakitte yatmadan evvelki dört saat içinde çok alkolden ve sigaradan da kaçının. Bir başka değerli adım, yatmadan evvelki altı saat içinde kafeinden kaçınmak olacaktır. Uykuyu bozabilecek ağır yiyeceklerden kaçının, tıpkı vakitte sistemli olarak antrenman yapın. Lakin gece geç saatlerde idman yapmaktan kaçınmak ve alışılmış ki rahat yataklar kullanmak.

Uyku için ülkü sıcaklık diğer bir değerli faktör olacaktır ve çok yüksek olmamalıdır. Akabinde, gürültü ve ışığı mümkün olduğunca ortadan kaldırın. Yatakta çalışmaktan yahut öteki aktiviteler yapmaktan kaçının. Hasılı, bilimin bize 26 ila 64 yaş ortasındakiler için söylediği üzere 7 ila 9 saat ortasında uyumak kâfi olmaz. Fakat uyku kalitesi, öteki sıhhat sıkıntılarından korunmada da son derece değerli olacaktır. Gördüğümüz üzere, daha düzgün uyku kalitesine sahip olmak için bu biçimde daha âlâ uyuyabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*