Üniversite fiyatlarını protesto eden öğrenciler rektör vekilinin odasını basmaya çalıştı

Doğuş Üniversitesi eğitim fiyatlarını protesto eden bir küme öğrenci, rektör vekilinin makamını basmaya çalıştı. Yaşanan arbede sonrası öğrenciler güvenlik işçisi tarafından engellendi.

Doğuş Üniversitesi eğitim fiyatlarını protesto etmek hedefiyle iki gün boyunca Dudullu Yerleşkesine gelen bir küme öğrenci, öğrenci kurulu ile kümesi temsil eden öğrenciler rektörlük ve genel sekreterlik makamıyla görüştü. Yapılan fiyat güncellemeleri hakkında bilgilendirilen öğrenciler daha sonra rektör vekilinin makamına girmek istedi.

Öğrenciler ile güvenlik işçileri ve idari işçisi ortasında arbede yaşandı. Öğrenciler Genel Sekreterlik makamını da basmaya çalışırken güvenlik çalışanı tarafından engellendi. O anlar güvenlik ve cep telefonu kamerasına yansıdı.

Güvenlik kamerasına yansıyan manzaralarda koridorlarda öğrencilerle ile güvenlik vazifelileri ortasında arbede yaşandı. Megafonlarla sloganlar atan öğrenci kümesi yerleşke binası içinde bir mühlet bekledikten sonra hareketlerine yerleşke dışında devam ettiği görülüyor. (İHA)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*