Twitter ve Elon Musk ortasındaki savaş kızışıyor: Bildirileri görmek istiyor

400 milyar dolarlık satın alma teklifini geri çeken Elon Musk ile Twitter’ın ortasındaki savaş kızışıyor. Son olarak toplumsal medya platformu ve Tesla CEO’su ortasındaki satın alma probleminin mahkemede çözülmesine karar verilmişti. Artık de mahkeme evraklarına nazaran; Twitter, Elon Musk’ın bildirilerini görmek istiyor

Yeni mahkeme dokümanlarına nazaran Twitter, 44 milyar dolarlık satın alma teklifini geri çeken Elon Musk’ın bildirilerini ele geçirmeye çalışıyor.

Pazartesi günü şirket, Musk ile davası için ilgili devir boyunca tüm metin iletilerinin aranmasını istediğini söyledi.

Twitter, Musk’ın şirketi 44 milyar dolara satın almak için nisan ayında yaptığı muahededen geri çekilmeye çalışmasının akabinde geçen ay dava açmıştı. Twitter’ın Musk’ın iletilerine yönelik talebi ise pazartesi günü sunulan ve davayı denetleyen Yargıç Kathleen St. Jude McCormick tarafından şimdi imzalanmayan önerilen bir buyrukla geldi.

Musk ve Twitter, dava için bilgi alma konusunda birbirlerini daima zorlamaya devam ediyorlar. Twitter’ın bildiri talebinden evvel de Musk’ın spam hesaplar hakkındaki bilgi talebi için bu yılın başlarında kovulan bir yönetici ile görüşülmesine müsaade verilmişti.

Twitter ayrıyeten Musk’ın kelamda ortakları ve sırdaşlarının iletilerini da arıyor. Musk’ın toplumsal etrafına bir dizi mahkeme celbi gönderen şirket, milyarder yatırımcı Chamath Palihapitiya ve PayPal’ın kurucu ortağı David Sacks da dahil olmak üzere birkaç şahıstan Musk ile Twitter satın alımıyla ilgili irtibat kurmalarını istedi.

Mahkemenin ekim ayı başlarında gerçekleşmesi planlanıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*