Sivilceler Kabusunuz Olmasın! Sarımsak Sivilceler İçin Kusursuz Bir Tahlil Sunuyor

Sivilceyi kurutmayı vaat eden her türlü kremle meşgul olabilir yahut hatta patlatmayı deneyebilirsiniz. Sonuç? Küçük bir yarası olan kırmızı deri. Neyse ki, tahlile sahibiz. Bir dahaki sefere sivilcelerinizi azaltmak istediğinizde biraz sarımsak alın! Neredeyse herkesin kilerde yatan bir sarımsak soğanı vardır. Bir diş sarımsak, rastgele bir makarna sosuna anında lezzet katar, tıpkı vakitte zeytinyağlılara yahut et yemeklerine de kusursuz bir katkı sağlar. Sarımsak lezzetli olmasının yanı sıra çok sağlıklıdır. Bu soğanlı bitki bağışıklık sisteminiz için çok uygundur ve birebir vakitte iltihap önleyici bir fonksiyonu vardır. Bu iltihap önleyici fonksiyonu nedeniyle çiğ sarımsak ayrıyeten yüksek kolesterol düzeylerine karşı da yardımcı olur. Arterlerin tıkanmasını önler.

SARIMSAĞIN SİVİLCELERE DEVA OLABİLECEĞİ KİMİN AKLINA GELİRDİ?

Yani sarımsak yemenin sıhhate pek çok yararı var ancak bunların yanında daha da fazla yararı var. Sarımsak bilhassa cilt için yararlıdır. 18. yüzyılda askerler enfeksiyonları önlemek için yaralarına sarımsak sürdüler. Bunu artık yapmanızı önermiyoruz, daha düzgün bir iş yapmak için çağdaş tıbbımız var, lakin sarımsağın enfeksiyonları ve iltihapları önleyebileceğini ve hatta güzelleştirebileceğini kanıtlıyor. Sivilce kelam konusu olduğunda tam olarak muhtaçlığımız olan şey budur zira sivilce, cildin küçük bir iltihabından öteki bir şey değildir.SİVİLCE YAZGINIZ OLMASIN

Sivilceniz mi var? Paniğe gerek yok; yalnızca bir diş sarımsağa gereksiniminiz var! Birinci evvel yüzünüzü temizlemeniz gerekir. Akabinde, bir diş sarımsağı kesin ve bıçağınızla birkaç çentik dilimleyin, sivilcenin üzerine sürün. Gece boyunca kuruması için suyunu sivilcenin üzerinde bırakın. Anti-inflamatuar özellikler nedeniyle sivilce kaybolacaktır. Bu birebir vakitte cildinizin yüzeyinin altında oturan sivilceler için de işe fayda. Bir gece dinlendikten sonra sivilcenin çok daha düz ve daha az kırmızı olacağını fark edeceksiniz. Küçük sivilceler büsbütün yok olacak!

SARIMSAK ALERJİSİNE DİKKAT

Kimi beşerler sarımsağa alerjisi vardır, bu nedenle cildinizin buna nasıl reaksiyon vereceğini test etmek değerlidir. Birinci evvel bu tekniği bileğiniz yahut dirseğiniz üzere göze çarpmayan bir yerde test edin. Sarımsağa alerjiniz varsa yahut cildiniz ona makûs reaksiyon veriyorsa, direkt sivilceye uygularsanız faydadan çok ziyan verebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*