PKK’nın kelamda yöneticileri öbür teröristleri vefata terk ederek kaçıyor

17 Nisan tarihinde başlayan Pençe-Kilit Harekatı ile Irak’ın kuzeyi terör örgütü PKK’ya adeta mezar oluyor. Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye nazaran, başarılı harekat ile başta İskan Akyüz ve Fehmi Atalay olmak üzere teröristlerin kelamda başkan takımı operasyon bölgelerinden kaçarak daha inançta olduklarını düşündükleri bölgelerde şatafat içerisinde yaşarken, mağaralarda sıkışan başka teröristleri mevte terk ediyor. Güvenlik kaynakları, bölgede yapılan incelemeler sonucunda kelamda başkan takımının operasyonlardan kaçarken, artlarında bıraktıkları teröristleri insanlık dışı ve ilkel kurallara mahkum ederek mağaralarda barınmaya zorladıklarını, teslim olma fikrinde olanları infaz ettiklerini, etkisiz hale getirilen teröristlerin cenazelerini geride bırakma talimatı verdiklerini söz etti.

“ÜST SEVİYE TERÖRİSTLER KORKAKÇA KAÇMAKTADIR”

Öte yandan tekrar güvenlik kaynaklarından edinilen bilgilere nazaran, Pençe-Kilit Harekatı’nda da öteki harekatlarda olduğu üzere “teslim ol” davetlerine riayet eden teröristler, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından asaletli tavır sergilenerek rastgele bir ziyan görmeden adalete teslim edilmeye devam ediyor. Teslim olan teröristlerle yapılan mülakatların ayrıntıları hakkında bilgi veren güvenlik kaynakları şunları kaydetti:
“Yalan ve yanlış propagandalar ile beyinleri yıkanmaya çalışılan terör örgütü mensuplarından birçoğunun aslında pişmanlık içerisinde oldukları, teslim olmayı istedikleri lakin infaz edilme endişesiyle kaçamadıkları, ömür kaidelerinin çok ağır olduğu ve erzak problemi çektikleri anlaşılmakta. Öteki taraftan TSK’da kimyasal ya da biyolojik silah olmadığı tüm dünya tarafından bilindiği halde Türk askerinin prestijini sarsmaya yönelik propaganda hedefli mesnetsiz ithamlar; 40 yıldır çocukları ve gençleri kaçırarak terör kamplarına hapseden, çocuk ve bayan istismarı yapan terör örgütünün kelamda üst seviye yöneticileri için yeni değildir. Sonuç olarak hudut çizgisine kilit vurarak, denetim altına alınmamış olan 26 kilometrelik hudut çizgisinde da ileriden emniyetinin sağlanması amacıyla kararlılıkla sürdürülen Pençe-Kilit Harekatı karşısında çaresizliklerini anlayan kelamda üst seviye teröristler, daha evvelki harekatlarda da yaşandığı üzere öteki teröristleri vefata terk etmekte, cenazelerini dahi geride bırakarak korkakça kaçmaktadır.”

KAYNAK: İHA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*