Özdağ, ‘Kılıçdaroğlu’ Dedi, İktidara Yakın Kanat Atağa Geçti

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın seçimlerin ikinci turunda Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı alması, hükümete yakın gazete ve Twitter hesaplarını seri şekilde harekete geçirdi. 

Sığınmacı karşıtı söylemleriyle öne çıkan Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, seçimlerin ikinci turunda Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini bugün ortak bir basın toplantısıyla ilan etmişti.

Özdağ basın toplantısında AK Parti’yle yaptıkları görüşmeye ilişkin ise şu dikkat çekici detayı vermişti: “Numan Kurtulmuş bizi ziyaret etti. Sığınmacılar konusunda ne düşünüyorsunuz diye sorduk. Anlattıkları şey sığınmacıların vatanlarına dönmesini içermiyordu. Kılıçdaroğlu’nun hedeflerindeyse bu plan vardı.”

Bu sözler toplantının ardından AK Parti tarafından ise yalanlandı.

Özdağ’ın Kılıçdaroğlu’na destek kararının hemen ardından hükümete yakın internet siteleri ise Özdağ’ın seçimler öncesi yaptığı bir açıklamayı gündeme getirdi ⬇️

Söz konusu haberlerde Özdağ’ın “Kılıçdaroğlu kazanırsa iç savaş çıkar” sözlerine atıf yapıldı ⬇️

Yine hükümete yakın Yeni Akit gibi daha ‘uç’ siteler ise işi bir adım daha öteye götürdü ⬇️

Hemen ardından yoğun şekilde hükümet propagandasının yapıldığı hesaplar devreye girerek Özdağ’ın söz konusu konuşmasının videolarını servis etmeye başladı ⬇️

Videolarda Özdağ’ın seçim öncesi özellikle Altılı Masa’yı hedef aldığı bölümler seçildi ⬇️

Gazetelerin twitter hesaplarından ayrıca Özdağ’ın farklı dönemlerde çekilmiş iki videosu peş peşe sunuldu ⬇️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir