Muharrem İnce: Babacan ile Davutoğlu mu bizi kurtaracak?

Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, İzmir Foça’da ziyaretlerde bulundu. Foça Reha Midilli Sevgi Caddesi girişinde partililerce karşılanan Muharrem İnce’ye, idare şurası üyeleriyle eski Menemen Belediye Lideri Tahir Şahin de eşlik etti. Çarşıyı ziyaret eden İnce, problemleri dinleyip esnaf ile fotoğraf çektirdi. İnce, daha sonra Nihat Dirim Demokrasi ve Barış Meydanı’na kurulan seyyar kürsüde konuşma yaptı. Konuşmasında CHP’li belediyeleri eleştiren İnce, meydandakilere “Memnun musunuz onlardan?” diye sordu.

‘HİÇBİRİSİ OLMADI’

Okullar açılmadan evvel üç tarafı denizlerle kaplı Türkiye’nin sayfiye kentlerini tek tek gezeceğini belirten İnce, “Bu ortada hem bize kızanlar oluyor hem sevenler oluyor. Onlara da sıkıntımızı anlatıyoruz. Artık size kederimi anlatmaya geldim. 20 yıllık bir iktidar var. 20 yıl evvel iktidar olduklarında Erdoğan, Türkiye’ye şunları söylemişti; ‘2023’te 2 trilyon dolar gelirimiz olacak. Kişi başı ulusal gelir 25 bin dolar olacak, birinci 10 iktisat ortasına gireceğiz’. Hiçbirisi olmadı. Bırakın 2 trilyon doları, 750 milyar dolardayız. Birinci 10 ekonomiyi bırakın, 20’deydik, 23’e geriledik. Kişi başına ulusal gelir 7-8 bin dolara geldi. Üstüne üstlük 8-10 milyonda sığınmacı sokaklarımızda geziyor” dedi.

‘YOZLAŞMIŞ BİR SİYASET KURUMU VARDIR’

DHA’nın aktardığına nazaran Türkiye iktisadının çok güç günler geçirdiğini söyleyen İnce, “70 cent’e muhtaç oldu fakat vatandaşlık satmadı. Birinci kere Türkiye, 400 bin dolara vatandaşlık satıyor. Başka ülkelerde vatandaşlık veriyor fakat şartlar var. Örneğin; Portekiz diyor ki sana oturma hakkı veririm lakin 10 yıl vatandaşlık vermem. ‘Başkent Lizbon’a gidemezsin’ diyor. ‘Portekizce öğreneceksin’ diyor. ‘Gösterdiğim yerlerde yaşayacaksın’ diyor. Türkiye’de kural yok. Bas 400 bin doları, sabahleyin vatandaşlık, çabucak oy kullanma hakkın da var. Türkiye’de Büyük Millet Meclisi devre dışı kalmıştır. Yargısı FETÖ’ye teslim olmuştur, ordusu dağıtılmıştır. Üniversitesi susturulmuştur. Yozlaşmış bir siyaset kurumu vardır” diye konuştu.

‘NE CUMHUR NE MİLLET; TEK YOL MEMLEKET’

CHP’ye 42 yıl hizmet ettiğini söyleyen İnce, “CHP’nin düşmanı değilim, dostuyum ancak o denli berbat ellerde ki Allah aşkına şu belediyeleri görüyor musunuz? Mutlu musunuz bundan? Ben değilim. Bakın, Menemen’i kaptırdılar. Urla gitti, hepsi gitti. Bu rezalete bir ‘dur’ dememiz lazım. Tamam hayat pahalılığı var, enflasyon çok yüksek, tamam bu iktidardan kurtulmalıyız. Bu iktidardan kurtulacağız da 13 sene Erdoğan’ın bakanlığını yapmış Babacan mı bizi kurtaracak? ‘Suriyelileri göndereceğiz’ diyorlar da ‘6’lı masa’daki Davutoğlu mu gönderecek? O getirmedi mi Suriyelileri? Nasıl olacak bu iş? Bakın onun için bu millete diyoruz ki ne cumhur ne millet, tek yol Memleket. Size yeni bir seçenek sunuyoruz” dedi.

Muharrem İnce, meydandaki konuşmasının akabinde parti otobüsüyle İzmir’in Dikili ilçesine gitmek üzere Foça’dan ayrıldı. (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*