Muhammed Gümüşkaya: “Fenerbahçe ile bir ömürlük mukavele imzaladım”

Fenerbahçe’den Westerlo’ya transfer olan Muhammed Gümüşkaya, gayesinin Belçika takımıyla Avrupa kupalarında uğraş etmek ve A Ulusal Grup forması giymek olduğunu söyledi.

Yeni kadrosuyla Belçika’da birinci röportajını Anadolu Ajansına (AA) veren Muhammed, “Zor ve uzun bir süreç oldu lakin nihayetinde transferim gerçekleşti. Gönül isterdi ki Fenerbahçe’de daha fazla forma bahtı bulmak ve Fenerbahçe ile şampiyonluklar yaşamak fakat yapacak bir şey yok. Bunlar hayatta ve futbolda var. Güzeli olsun” sözlerini kullandı.

Belçika’da her şeyin kendisi için âlâ başladığını belirten Muhammed Gümüşkaya, “Güzel başladık. Birkaç testten geçtim, sonuçlar pek âlâ çıktı. Burada Halil abi, Sinan abi, Ravil olsun, adaptasyon sürecimde çok yardımcı oluyorlar. Amacım, gelecek dönem Westerlo’yla Avrupa kupalarında oynamak. Belçika Ligi’nde âlâ ekipler var lakin bizim de güzel kadro olduğumuzu düşünüyorum. Ligi yeterli bir yerde bitireceğimize inanıyorum” formunda konuştu.

“HEDEFİMDE LA LIGA VE PREMIER LİG VAR”

Westerlo’da tertipli forma giymenin kendisi için kıymetinin altını çizen Muhammed, meslek planları hakkında ise şunları kaydetti:

“Westerlo ile 4 yıllık kontrat imzaladım. Bu süreci çok âlâ kıymetlendirmek istiyorum. Hem benim Westerlo’ya hem de Westerlo’nun bana katkısıyla burada yeterli oynayıp, âlâ müddetler alıp Avrupa’da öteki gruplara gitmek istiyorum. Gayemde LaLiga ve Premier Lig var.”

“FENERBAHÇE İLE ŞAMPİYONLUK YAŞAMAK İSTERDİM”

Genç futbolcu, Fenerbahçe’nin Westerlo’ya transferi sonrasında kendisi için hazırladığı veda görüntüsü hakkında şu sözleri kullandı:

“Hazırlayanlara çok teşekkür ederim. Orada benim konuşmamı paylaşmışlar. Hala birebir hislerim, hislerim geçerli. Ben gönlümde Fenerbahçe ile bir ömürlük kontrat imzaladım. Bu formda devam ediyor.”

Fenerbahçe altyapısından A Ekibine çıkan isimlerden olan Muhammed Gümüşkaya, sarı-lacivertli kulüpte geçen günleri hakkında ise “Uzun yıllar altyapıda oynadım, her çocuğun hayali üzere benim de hayalimdi Fenerbahçe A Takımı’nda oynamak, çubuklu formayı giymek ve gol atmak. Bunlar bana nasip olduğu için çok memnunum. Yalnızca, buruk olan kısım Fenerbahçe ile şampiyonluk yaşayamadım. Onu yaşamak isterdim” diye konuştu.

Muhammed, “Hedeflerin ortasında, ileride tekrar Fenerbahçe forması giymek var mı?” sorusuna, “İnşallah natürel ki var” cevabını verdi.

Genç futbolcu, Westerlo’da kendisini ispatlamanın A Ulusal Ekibe katılma sürecini de hızlandırabileceğini aktararak, “En değerlisi mühlet almam gerekiyor. Burada olsam da mühlet alamazsam yeniden gidemem ulusal kadroya. Her Türk futbolcusunun amacı üzere benim de gayem A Ulusal Grup forması giymek. Kendimi geliştirdiğim sürece bunu başarabilirim” değerlendirmesinde bulundu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*