Microsoft, Edge kullanımı için gençlere para dağıtıyor

15 Ocak 2020’de piyasaya sürülen ve Internet Explorer’ın yerini alan Microsoft Edge, beklediği başarıyı bir türlü yakalayamadı.

Kendi tarayıcısıyla rakiplerinin önüne geçemeyen ABD merkezli şirket, şimdilerde genç ve çocuk kullanıcıları gaye alıyor.

Microsoft’un, hizmetlerini kullanmaları için birtakım kullanıcılara ödeme yaptığı ortaya çıktı. Şirket, Minecraft kullanıcılarına Edge tarayıcısına geçiş için oyun parası veriyor.

Microsoft, daha evvel de yapmıştı

Aslına bakacak olursak, Microsoft’un kendi eserlerini kullanmaları karşılığında kullanıcılara para dağıtması yeni bir olay değil.

Birkaç yıldır sunulan Microsoft Rewards sayesinde, uzun müddettir Microsoft eserlerini kullanan kullanıcılar puanlarla ödüllendiriliyor.

Kazanılan puanlar; Xbox ikram kartları, Game Pass Ultimate ve hatta Roblox’un “Robux”u üzere gibi öteki oyun içi para üniteleriyle takas edilebiliyor.

Microsoft, vaktinde Windows 10 ve Windows 11 kullanıcı tabanını artırmak için bu usule başvurmuştu. Görünüşe nazaran şirket, artık de Edge tarayıcısı için benzeri bir yol izliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*