Kollarını nasıl çaprazladığın kişilik özelliklerini açığa çıkarıyor! Pekala kollarını nasıl çaprazlarsın?

Basit bir idmanla başlayalım. Kollarımızı çaprazlayalım ve sağ kolumuzu sol kol üzerinden mi yoksa sol kolumuzu sağ kol üzerinden mi çaprazladığımızı yahut iki elimizi zıt kollara mı koyduğumuzu gözlemleyelim. Artık, araştırmalar beden özelliklerimize ve oturma, ayakta durma, yürüme, konuşma, yemek yeme ve hatta kollarımızı çaprazlama formumuza dayanan kişilik testinin kişilik özelliklerimizi deşifre etmeye yardımcı olduğunu ortaya koydu. Vücut lisanı uzmanları, hayatımızda nasıl bir insan olduğumuzu ortaya çıkarmak için kolları sıvamanın çeşitli yollarını araştırdı.

KOLLARI ÇAPRAZLAMA ÜSLUBUNUZ KİŞİLİĞİNİZ HAKKINDA NE SÖYLÜYOR?

SAĞ KOL SOL ÜSTTE

Kollarınızı sağa sola çaprazladığınızda ne manaya geliyor? Kollarınızı sağ kolunuz sol kol üzerinde çaprazlarsanız, his ve fikirlerinizle derinden senkronize olursunuz. Hislerden kolay kolay etkilenmezsiniz. Sağ kolları sola çaprazlamak, sol beyninizin daha gelişmiş olduğu manasına gelir. Beyninizin sol tarafı daha gelişmiş olduğundan, daha çalışkan, mantıklı ve tertipli olma eğilimindesiniz. Meseleleri çözmeye ve genel olarak ömürde gezinmeye yönelik rasyonel bir yaklaşımınız var. Ayrıyeten hislerinizin denetimi de epeyce sizdedir. Eleştirel düşünür ve dikkatli sonuçlar çıkarırsınız.

Karar vermek için sezgilerinize yahut hislerinize güvenmiyorsunuz. Mesleksel yahut ferdî meseleleri çözmek için mantığı tercih edersiniz. İçgüdünüzün söylediklerine güvenmek yerine bir mevzuyu anlamak için adım adım detaylı bir tahlil seçeceksiniz. Ekseriyetle yüksek IQ’nuz ve zekanız vardır. Keskin bir zihin gerektiren şeyler üzerinde güzel çalışıyorsunuz. Bulmaca, bilmece, matematik, fen vb. çözmede yetkinsiniz. Sayılar, eleştirel düşünme, mantıksal akıl yürütme vb. bahislerde uygunsunuz.

SOL KOL SAĞ ÜSTTE

Sol kolunuz sağ kolunuzun üzerinde olacak halde kollarınızı çaprazlarsanız, duygusal olarak epey uyanıksınız. Bilişsel marifetleriniz hayli gelişmiştir. Vakit zaman yaratıcı, sezgisel ve duygusal olma eğilimindesiniz. Sol kolu sağın üzerinden geçmek, sağ beyninizin daha gelişmiş olduğu manasına gelir. Sağ beyniniz daha gelişmiş olduğu için mantığınızdan çok hislerinize nazaran hareket ediyorsunuz.

Ayrıca etrafınızdaki beşerler ortasındaki duygusal değişimlere de epey ahenk içindesiniz. Bu bazen sizin de gerilime girmenize neden olur. Bazen, ezici hisler nedeniyle niyetlerinizi söz etmekte sorun yaşarsınız. Fotoğraf, dans, müzik, oyunculuk vb. sanatsal etkinliklerle kendinizi söz etmenin yollarını bulmaya meyillisiniz. Yaratıcı olma eğilimindesiniz. Alışılmışın dışında fikirler düşünüyorsunuz.

KARŞILIKLI KOLLARA DAYANAN İKİ EL

İki eliniz zıt kollara dayalı olarak kollarınızı çaprazlarsanız, üstte belirtildiği üzere her iki tipte de kişilik özellikleri sergilersiniz. İki eliniz karşı kollarda durarak kolları çaprazlamak, hem sol beyninizin hem de sağ beyninizin senkronize ve istikrarda çalıştığı manasına gelir. Akılcı ve duygusal bir yaklaşım istikrarına sahip olma eğilimindesiniz. Duruma nazaran mantık ve hisler uygularsınız. Hem sezgisel hem de mantıklı olabilirsiniz. Ne hislere ne de beyin gücü gerektiren durumlara bunalmıyorsunuz. Sanatsal bir şey yapmak kadar matematik sorunlarını çözmekte de uygunsunuz.

Mantık ve hisler ortasındaki bu türlü bir istikrar, ne istediğiniz konusunda size netlik sağlar. Mantık, IQ, zekâ, denetimin yanı sıra hisleri, dürüstlüğü, nezaketi, yardımseverliği, kelamlı zekayı içeren eşsiz bir kişiliğe sahip olma eğilimindesiniz. İki eli karşı kolların üzerinde durarak kollarını çaprazlayan beşerler çok taraflı olma eğilimindedir.

Genel olarak, halka açık bir ortamda kolları çaprazlamak, savunmacı, telaşlı, inançsız yahut inatçı olarak algılanır. Bununla birlikte, vücut lisanı uzmanları, kollarını kavuşturan bireylerin sıkıntı misyonları çözme mümkünlüğünün daha yüksek olduğunu paylaştı. Kollarınızı çaprazlamanın niyet ve hislerinizi (sağ ve sol beyin) harekete geçirdiğini ve bunun da eldeki güç bir misyonu çözmek için beyin gücünüzü artırdığını açıklıyorlar. Uzmanlar ayrıyeten vakit zaman kolları sıvamanın da kendinizi rahatlatmanın bir yolu olduğunu belirtiyorlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*