Kırklareli’nde takip ettiği bayanı öldüren sanığın yargılanmasına başlandı

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde 4 Kasım 2021 tarihinde Lüleburgaz Belediyesinde çalışan İlknur Gökay Tuncel, Fatih Caddesi’nde yürüyerek meskenine giderken evvelden tanıştığı Selçuk Gezici’nin kendisini takip ettiğini fark edince bir apartmana sığınmaya çalıştığı sırada bıçaklanmıştı.

Olayda Gezici, kendisine de tıpkı bıçakla ziyan vermiş, ihbar üzerine bölgeye gelen 112 Acil Servis takımları yaralıları Lüleburgaz Devlet Hastanesi’ne kaldırmıştı.

Tedavisinin akabinde tutuklanmıştı

Tuncel, hayatını kaybederken, yaralanan sanık Edirne Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilmiş, tedavisinin akabinde çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanmıştı.

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde İlknur Gökay Tuncel’i bıçaklayarak öldüren sanığın yargılanmasına başlandı.

SEGBİS aracılığıyla katıldı

Kırklareli 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, hakkında tasarlayarak taammüden öldürme hatasından ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası istenen tutuklu sanık Selçuk Gezici, Ses ve İmaj Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı.

Kırklareli Belediye Lideri Mehmet Siyam Kesimoğlu, Lüleburgaz Belediye Lideri Murat Gerenli de izleyici olarak duruşma salonunda hazır bulundu.

Cumhuriyet savıcısı, mütalaasında sanığın tutukluluk halinin devamını talep etti.

“Tahliye talebim yok”

Sanık Selçuk Gezici ise Tahliye talebim yok, takdiri mahkemeye bırakıyorum. dedi.

AA’nın haberine nazaran, maktulün eşi Tuncel de sanığın en ağır formda cezalandırılmasını isteyerek, şikayetçi olduğunu belirtti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*