Kılıçdaroğlu’nun ‘taziye’ telefonları MHP’li lideri rahatsız etti

MHP Elazığ Vilayet Lideri Semih Işıkver, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yapmış olduğu taziye telefonlarına ait enteresan bir açıklama yaptı. Işıkver, “Elazığ’da bir muhafazakar, bir milliyetçi babasını, annesini kaybettiği vakit tak diye telefon geliyor, ‘Sayın Genel Liderimiz sizinle görüşecek’ deniliyor. Elazığ bunlar için bir pilot vilayet bir proje vilayet. Bu kenti bozmak istiyorlar” dedi.

Daha evvel CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un Elazığ’da katıldığı mahallî bir televizyon programına ileti atarak bağlanan ve “MHP, CHP’den fazla oy almazsa istifa edip kenti terk edeceğim” diyen MHP Elazığ vilayet Lideri Semih Işıkver,  Kanal23’ün Detay programında CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ailelere yapmış olduğu taziye telefonlarıyla ilgili değişik bir kıymetlendirme de bulundu.

Derin ayrıntılara takılan biri olduğunu belirten Işıkver, “Umarım bunu HDP dayatmıyordur. Yani siz burada bu kenti PKK’nın Abdullah Öcalan’ın gücü ve yüreği yetmediği için alamadığı ideolojisini ihraç edemediği bu kenti tahminen HDP ismine bizden istiyordur” diye kaydetti. Elazığ’da birçok insanı astsubay ve polis yaptıklarını da söyledi.

“ASTSUBAY, POLİS YAPTIĞIMIZ İNSAN SAYISINI BİLMİYORUM”

Elazığ’da astsubay, polis yaptıkları insan sayısını bilmediğini belirten MHP Elazığ vilayet lideri Semih Işıkver, “Korkunç sayıda gencimiz ekmek sahibi olmuştur. Bugün vatan millet ismine eline silah almıştır. Bunda da bakan yardımcılarımızın Emniyet Genel Müdürümüz Mehmet Aktaş beyinde çok önemli çabası var. Bunlar bu kenti sahiplenirken biz diyeceğiz niçin bunları gönderiyorsun mu diyeceğiz? Benim tabandaki bir kardeşimin bir sorunu çözülecekse ben her türlü teşebbüsü de yaparım” dedi.

Daha sonraki kısımda ise konuşmasıyla ilgili düzetme yapan Işıkver, “Ülkü ocaklarına giden her gencin teşkilata gelen her genci şayet işsizse, iş arıyorsa, ulusal bilince sahipse eğitimi yeterliyse devlete, millete hizmet etmek istiyorsa polisliğe askerliğe yönlendirdiğimiz çok fazla kardeşimiz var. Tıpkı vakitte fiyatsız spor kursları düzenliyoruz. Şayet bir sıhhat sorunu yoksa şayet koşulları tutuyorsa bizde bu yola yönlendirme noktasında bir inisiyatif alıyoruz. Şayet bir sıhhat sorunu varsa benim kardeşim de olsa, sporu geçemiyorsa, eğitimi yetersizse bende olsam mümkün değil” diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU’NUN TAZİYE TELEFONLARI MHP’Lİ LİDERİ RAHATSIZ ETTİ

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Elazığ’da ailesini kaybeden vatandaşlara taziye telefonu yapmasını da eleştiren Işıkver, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Bakıyorsunuz Elazığ’da bir muhafazakar, bir milliyetçi babasını, annesini ailesinden birini kaybettiği vakit tak diye telefon geliyor, ‘Sayın Genel Liderimiz sizinle görüşecek’ deniliyor. Ben yani misyonum itibariyle bir de uzun vakittir bu vazifesi yaptığım için bölgedeki çabucak hemen bütün vilayet liderleri ile yakın temas içerisindeyim.

Soruyorum onlara, Kayseri’deki biri bir yakınını kaybettiği vakit Kılıçdaroğlu aramış mıdır? Yahut Ankara’daki bir CHP’liyi bırakın milliyetçi birini aramış mıdır? Yani bunlar Elazığ’ı masanın ortasına koymuşlar, Elazığ bunlar için bir pilot vilayet bir proje vilayet. Bu kenti bozmak istiyorlar.

Umarım düşündüğüm üzere değildir. Ben biraz da derin ayrıntılara takılan birisiyim. Umarım bunu HDP dayatmıyordur. Yani siz burada bu kenti PKK’nın Abdullah Öcalan’ın gücü ve yüreği yetmediği için alamadığı ideolojisini ihraç edemediği bu kenti tahminen HDP ismine bizden istiyordur. Yani bu da olabilir. Bu da siyasetin tabiatında içerisinde var.

Bugün bakıyoruz Kemal Kılıçdaroğlu olmadık işlerde olmadık yerlerde onu bunu arıyor. Elazığ’a gösterdiğiniz hassasiyeti neden Malatya’ya Erzurum’a Yozgat’a göstermiyorsunuz. Artık benim de milliyetçi tabanı temsil eden bir şahsiyet olmam itibariyle bu bahisleri sorgulamak benim vazifemdir” sözlerini kullandı.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*