Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’li lider emekçiler tarafından ıslıklandı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan yüzlerce emekçi, maaşlarının az olduğunu söz ederek Tekirdağ Büyükşehir Belediye binası önünde hareket yaptılar.

Belediye binasının açılış merasimi öncesinde bir ortaya gelen çalışanlar, ellerinde tuttukları pankartlarla artırım istediklerini belirten sloganlar attılar.

“Kadir Lider istifa”

Açılış merasimi boyunca sloganlar, alkışlar ve ıslıklarla Kılıçdaroğlu ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Lideri Kadir Albayrak’ı protesto eden emekçiler,Kadir Lider ahenge, personellere sahip çıkve Kadir Lider istifa sloganları attı.

“Protestoysa buradayım, alkışsa buradayım”

İşçilerin reaksiyonu üzerine konuşan Büyükşehir Belediye Lideri Albayrak, Protestoysa buyurun ben buradayım, alkışsa buradayım. Biraz sonra açıklayacağım şeyler ile birçok şey değişecek. Az kaldı az kaldı, geliyor gelmekte olan. Biraz sonra genel liderimizin konuşmasında lütfen dinlemeyi bilin, zira bu hizmetlerin içerisinde size vereceği yatırımlar da var. tabirlerini kullandı.

Albayrak’ın bu kelamları ise çalışanlar tarafından istifa sesleri, alkış ve ıslıklar ile protesto edildi.


Eylem yapan personellerle ilgili tek bir söz etmedi

Albayrak’tan sonra kürsüye çıkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşması da çalışanların yuhalamasının yanı sıra alkış ve ıslık sesleriyle protesto edildi.

Kılıçdaroğlu, konuşması boyunca aksiyon yapan personellerle ilgili tek bir söz bile etmedi. Kılıçdaroğlu, konuşmasının akabinde sahneden inerek, Büyükşehir Belediyesi binasına geçti.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*