Kaymakamdan akılalmaz emir! Polis, CHP’li belediyenin kazma küreklerini topladı

Giresun’un Piraziz ilçesinin CHP’li Belediye Lideri Hüseyin Görgülüoğlu, 4 Haziran Dünya Etraf Günü aktifliği kapsamında Ulusal Emlak Müdürlüğüne ilişkin boş yere çiçek dikmek istedi. Kaymakam Furkan Başar, bölgeye polis göndererek çiçek dikmeye çalışan belediye çalışanlarına mani oldu. Lider Görgülüoğlu’nun çiçek dikiminde ısrarlı olunca polis kazma ve küreklere el koydu.

4 Haziran Dünya Etraf Günü aktiflikleri çerçevesinde  ilçenin merkezine yakın boş bir alanda CHP’li Piraziz Belediyesi çiçek dikmek istedi.

Ulusal Emlak Müdürlüğüne ilişkin yerde belediye işçisiyle birlikte çiçek dikmeye giden Lider Hüseyin Görgülüoğlu, hiç beklemediği bir maniyle karşılaştı.

Belediye çalışanları çiçek dikilecek çukurları açtıkları sırada bölgeye gelen polisler, Kaymakam Furkan Balat’ın buyruğu doğrultusunda alana çiçek dikilmesine müsaade vermeyeceklerini lisana getirdi.

POLİS KAZMA VE KÜREKLERİ TOPLADI

Polislerin müsaade vermemesine karşı çıkan Lider Hüseyin Görgülüoğlu, kanunsuz bir şey yapmadığını çevreyi güzelleştirmek için çiçek diktiklerini belirterek, “Beni engellemek istiyorsanız şayet beni tutuklayın. Ya da bırakın fidanlarımızı dikelim” diyerek çalışanlara çalışmalarına devam etmesini söyledi. Vazifeli polisler ise  dikim yapılmasına müsaade veremeyeceklerini belirterek, belediye personellerinin çukur açtıkları kazma ve küreklerine el koydu.

KAYMAKAMLIK: ALANA MİLLET BAHÇESİ YAPILACAK

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada ise 8 Haziran 2022 Çarşamba günü Orman İşletme Şefliğiyle ortaklaşa ağaç dikim şenliği düzenleneceğini belirtilerek,

“İlçemizde bulunan dikim alanlarına ‘Bin Genç için 1000 Fidan’ projesi kapsamında bin adet ağaç dikimi gerçekleştirilecektir. Hazine toprağı üzerine ağaç dikim faaliyetleri söylenenin tersine engellenmemiş olup ilgili bölgeye önümüzde ki devirde yapılması planlanan ‘Piraziz Millet Bahçesi’ proje çalışmaları devam etmektedir. İlçe hudutlarımızda ağaç dikimini teşvik etmek için her daim çalışmalarımıza devam edeceğiz” denildi.

Polis kazama kürekleri topladı

“SORUN ÇİÇEKLERİ BİZİM DİKMEMİZ”

İki devirdir ilçe belediye başkanlığı yaptığını söyleyen  Hüseyin Görgülüoğlu, Kaymakam Başar’ın AKP’li siyasetçiler tarafından yönlendirildiğini ileri sürdü. Hususla ilgili SÖZCÜ’ye açıklama yapan Görgülüoğlu,

“Burası belediyenin dolgu alanı lakin Ulusal Emlak’a ilişkin. Ve burası vatandaşlar tarafından park olarak kullanılıyordu. Parkın bir kısmına bir kasap dükkanı kamelya yapmış köfte satıyor. Biz de onunla birlikte parkta bulunan kaçak binaları yıktık. Burayı düzeltmek için de çiçek ekelim dedik.

Fakat kaymakam beyefendi tarafından millet bahçesi yapacalığı ileri sürülerek engelledik. Lakin o denli bir proje yok. Polislere yazılı buyrukları var mı diye sordum. Bana yok olduğunu söylediler. Kaymakam şifahen buyruk vermiş.

Kaymakamın gerisinde AKP’li siyasetçiler var. Onlar ne derse onu yapıyor. Seçimi kaybetmenin acısını çıkarmaya çalışıyorlar” diye konuştu.

Görgülü, iki devir de 30 kere belediyeye müfettiş gelip inceleme yaptığını fakat bir açık bulamadığını kaydetti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*