Hangi Sayıları Görüyorsun? Viral Oldu Toplumsal Medyayı Bölen Optik İllüzyon…

Optik illüzyonlar, beynimizi ve gözlerimizi teste tabi tuttukları için eğlencelidir. Eğlenmeden bunlar ortasında gezinemezsiniz. Son vakitlerde, görünüşte kolay bir optik illüzyon toplumsal medyayı adeta esir aldı. Bu optik illüzyonda “Bir sayı görüyor musun? Şayet öyleyse, hangi sayı?”

BİR ANDA TOPLUMSAL MEDYADA VİRAL OLDU

Kullanıcı tarafından paylaşılan optik illüzyon, daire içine gizlenmiş farklı sayılarla siyah beyaz çizgilere sahiptir. İmajdaki sistemsiz spiraller optik bir illüzyon yarattı ve hakikat sırayı iddia etmeyi zorlaştırdı.
Görünüşte kolay bir optik illüzyon, interneti fırtına üzere sardı. Yanlışsız sırayı varsayım edebilir misiniz?

Binlerce beğeni alan gönderi, insanları optik illüzyonda görebildikleri sayıları paylaşmaya sevk etti.

SİZLER OPTİK İLLÜZYONA BAKINCA HANGİ SAYILARI GÖRÜYORSUNUZ?

Bazıları 528, kimileri 45283 yorum yaptı. Hangi sayıları görüyorsunuz?

Bir kullanıcı, yanlışsız sırayı bulmak için bir numara bile paylaştı. Tek yapmanız gereken bildirim çubuğunu aşağı sürüklemek. Bu, ekranınızı bulanıklaştıracak ve sayıları biraz okunabilir hale getirecektir.

Başka bir numara da, sayıları net bir biçimde görmek için ekranınızdan uzaklaşmak yahut imgeyi yakınlaştırmaktır.

BAZEN GÖZLERİNİZİN ANLATTIKLARI BEYNİNİZİN KARIŞMASINA NEDEN OLUR

Optik illüzyon öbür ismi ile görsel illüzyon ya da göz yanılsaması, görsel olarak algılanan imgeler ile gerçeğin farklı olduğu durumlar için kullanılan tabirdir. Optik illüzyonlar yüz yıllardır insanları kandırmaya devam ediyor.

Gözlerinizin gördüğü sayılar, kontrast duyarlılığınıza bağlıdır; bu, gözlerinizin bir obje ile art planı ortasındaki farkı ne ölçüde ayırt edebileceği manasına gelir.

Queensland Beyin Enstitüsü bir blog yazısında, “Bazen, gözlerinizin ona ne anlatmaya çalıştığıyla beynimiz karışıyor” diyor.

Pek çok bilim insanı optik illüzyonların nasıl çalıştığını anlamaya çalışırken, hiç kimse beynimizin ve gözlerimizin bu illüzyonları yaratmak için nasıl işbirliği yaptığından emin değil.

İŞTE GÜNÜN OPTİK İLLÜZYONUNDA YANLIŞSIZ YANIT

Hala gerçek yanıtı bulamıyorsanız, sizin için açıklıyoruz. Doğru karşılık 3452839

Eğer sizde pek çok insan üzere bu sayıların tamamını göremediyseniz üzülmeyin zira testti yapanların yüzde 50’sinden fazlası sayıların tamamını net göremiyor. Pekala sizler toplumsal medyayı bölen bu optik illüzyonda hangi sayıları gördünüz? Bizlerle paylaşmaya yüreğiniz var mı?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*