Ferhat Hoş hâkim karşısına çıktı: Bana bir erkek vurdu zannettim

Türkücü Ferhat Hoş ve eski sevgilisi Nurten Aksoy ortasında yaşanan darp olayı mahkemelik oldu. Hakim karşısına çıkan Hoş “Olay günü Nurten birden tekme atarak içeri girdi ve bana vurdu. Sonra yere düşen telefonumu alarak parçaladı. Konuttan çıktıktan sonra manavın oraya gittiğimde elindeki poşetle yüzüme vurdu. Bana bir erkek vurdu zannettim” dedi.

Türkücü Ferhat Hoş, 27 Ağustos 2021’de sevgilisi Nurten Aksoy ile Taksim’deki bir yerde buluştu. Soruşturma evrakına yansıyan argümana nazaran yerde, ortalarındaki para münasebetinden ötürü şikayetçi oldukları bir dava nedeniyle tartışma çıktı. Yerden ayrılan ikili, tartışmalarına Ferhat Güzel’in Şişli’deki meskeninde de devam etti. Arbedeye dönüşen tartışmada Nurten Aksoy’un mutfaktan aldığı bıçakla Güzel’e saldırdığı argüman edildi.

KONUTTAN KAÇIP POLİSE SIĞINDI

Argümana nazaran “Senin karnını deşeceğim” kelamlarıyla bıçak sallayan Nurten Aksoy, Ferhat Güzel’in telefonunu da duvara fırlattı. Başına aldığı darbe sonrası sevgilisini meskenden çıkartmaya çalışan Hoş, başarılı olamayınca kendisi meskenden kaçtı.

İkilinin yüksek sesli hengamesi devam ederken, türkücü yolda gördüğü polislere sığındı.

Nurten Aksoy, sevgilisinin kendisini darbettiğini, zorla konuta götürdüğünü burada tekme ve yumruklarla darbedilmeye devam ettiğini anlattı. Ferhat Hoş ise bıçakla akına maruz kaldığını ileri sürdü. Taraflar birbirinden şikayetçi oldu.

HÂKİM KARŞISINA ÇIKTILAR

Savcılık tarafından yürütülen soruşturma sonrasında Ferhat Hoş hakkında ‘basit yaralama’ ve ‘hakaret’ cürmünden, Nurten Aksoy hakkında ise ‘basit yaralama’, ‘tehdit’ ve ‘mala ziyan verme’ kabahatinden dava açıldı.

Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanan ikili dün hâkim karşısına çıktı. Duruşmaya Ferhat Hoş ve Nurten Aksoy katıldı.

Hoş, Bodrum’da tatildeyken kendisine icra takibi başlatıldığını öğrendiğini ileri sürerek “Yemek fiyatını ödemek için kredi kartını kullanmak istediğimde bloke olduğu uyarısı geldi. Tatildeyken Nurten’e 5 bin TL vermiştim. Kredi kartının bloke olduğunu öğrenince rengi soldu. Nurten, parayı hesabına yatırdığını ve kartını kırıp attığını parasının olmadığını söyledi” dedi.

Ferhat Hoş İstanbul’a döndüğünde Nurten Aksoy’un, hakkında icra takibi başlattığını belirterek, “Nurten’i arayıp durumu izah ettim. Bana güldü ve avukatına söyleyeceğini icra takibini geri alacağını söyledi. Benden para alma peşinde olduklarını anladım. O andan sonra Nurten’e ‘Seninle işim olmaz işimiz bitti” dediğini söyledi.

“TEKME TOKAT SALDIRDI”

Taksim’de buluştuklarını belirten Ferhat Hoş, sevgilisinin “Bana 30 bin TL ver, icra takibini geri alayım” dediğini söyledi. Kabul etmeyince de Nurten Aksoy’un gerisinden giderek, tekme tokat saldırdığını ileri sürdü.

Ferhat Hoş şunları söyledi: “Eve kendisini almadım ve içerideki eşyalarını camdan poşetle attım. Eşyası kaldığını söyledi ben de dairenin kapısını araladım. Bu sırada Nurten birden tekme atarak içeri girdi ve bana tekme attı. Sonra yere düşen telefonumu alarak parçaladı, konuttaki eşyalara ziyan verdi. Sonra kendisine kırık kesimlerle ziyan vermeye başladı. Ben anladım ve ona bir anda sarıldım. Elinde bıçak vardı. Bir halde bunu dışarı atarak kapıyı kapattım. Daha sonra manavın oraya gittiğimde elindeki bir poşetle yüzüme hakikat vurdu. Ben bana bir erkek vurdu zannettim. Bu ortada polis aracı bulunduğumuz yerden geçti. Burnumda hafif şişlik oluştu. Asla yaralama aksiyonunda bulunmadım.”

TEZLERİ REDDETTİ

Ferhat Güzel’in tabirinin tamamının palavra olduğunu söyleyen Nurten Aksoy ise, “Size burada ‘Ben yaptım’ demez. 4 yıldır tıpkı meskeni paylaştık. Kendisine ‘Artık bu münasebet nereye gidiyor ya aile kuralım ya da ayrılalım’ dedim. Daha evvel kendisini 2 defa icraya vermiştim. Sonrasında anlaşmıştık. Bana daima yanlış yaptığını görünce, bu kere icra evraklarını geri çekmedim” dedi.

Güzel’in konutuna taksiyle birlikte gittiklerini anlatan Nurten Aksoy, “Eşyalarımı verirken ‘İcraları geri çek bağlantımıza devam edelim’ dedi. Ben kabul etmeyince tartışma başladı. Kolumu kapı ortasına soktu, ısırdı. Bacağıma da yerdeki çıtayla vurdu. Aşağı indim ve ardımdan gelerek kollarımdan tutarak tekrar meskene çıkardı. Tartışma sırasında telefonu yere düştü ve kendisi telefonu kırılmış bir biçimde koltuğun altından çıkardı. Bıçak yoktu, meskendeki hiçbir şeye ziyan vermedim. Bıçak hakkında halüsinasyon görüyordu. Ben tehdit etmedim, mala ziyan verme kabahatini da istemedim şikayetçiyim” sözünü kullandı.

Mahkeme eksiklerin giderilmesi için duruşmayı  erteledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*