“Dolar Almayın” Diyen İslam Memiş Çakılma Düzeyini Verdi! Dolar Yerine Kat Kat Kazandıran Süreci Açıkladı! Tuzaklara Dikkat

Doların 18 lirayı görmesinden sonra Piyasa Uzmanı İslam Memiş, tuzak ihtarında bulundu. Dolar almayın diyen Memiş, gram altın, euro, sterlin ve gümüş için şaşırtan değerlendirmeler yaptı. Gram altının alacaklar için alınmayacak seviyeyi veren Memiş, dolar içinse 17 düzeylerine işaret etti. Pekala dolar almalı mıyız? Gram altın mı dolar mı kazandırır? İslam Memiş tüm bunları sepet süreci ile açıkladı. İşte ayrıntılar.

DOLARDA SARKMA OLABİLİR

Dolar endeksini 105 düzeylerine kadar gerilemesine karşın dolarda ataklarının olmasını değişik bulan İslam Memiş, dolarda tuzak olduğunu söyledi. Dolar tekrardan 18 liranın altına sarkmasının mümkün olabileceğini söz eden İslam Memiş, 17.90’dan 17.80 lira düzeyleri görebileceğini belirtti. Yılın son çeyreğinde 20-21 lira öngördüğümü tabir eden Memiş, dolar almak yerine euro, sterlin altın ve gümüş önerdi.

DOLARDAN UZAK DURUN! SEPET SÜRECİ YAPIN

Her açıklamasında elindeki TL ile yalnızca tek enstürmana yatırım yapmayın ikazları yapan İslam Memiş, sepet sürecine tekrardan dikkat çekti. Sepette 4 başka enstrümanın bulundurulmasını söyleyen Memiş, bunu dolar altın , euro, sterlin ve gümüş olarak sayılara ayırdı. Memiş, dolardan uzak durmak gerektiğini söyledi. Açıkladığı enstrümanların dolardan daha fazla kar ettireceğini söyledi.

GRAM ALTIN ALACAKLAR! SAKIN O DÜZEYDEN ALMAYIN

Gram altında kısa müddetli baskılanmalara dikkat çeken İslam Memiş, geçtiğimiz aylarda iktisada takviye maksadıyla sattıkları altınlarının 1025 liraya düzeyinde yerine koyduğunu açıkladı. Faiz kararı ve baskılanmalara karşın gram altındaki yükselişin devam ettiğini belirten Memiş, ons altındaki sert düşüşler içinse güçlü dayanak düzeyini açıkladı. Ons altında 1730 ila 1750 düzeylerinin güçlü takviye düzeyi olduğunu söyleyen Memiş, gram altında görülecek düzeyleri de yatırımcılarına verdi. Gram altın için ikaz yapan Memiş, “1090, 1125, 1200 ve 1450 lira düzeylerine dikkat çekti. Gram altında baskılanmaların olacağını tekrar yineleyen Memiş, ekran fiyatı ile piyasa fiyatı ortasındaki makas aralığı için uyardı. Memiş, “Siz ısrarla 1030-35’ten gram altın almayın ikazım vardı. Biz 1030’u gördük fakat almadık diyenler var. Fiyat ne kadar çok gerilerse makas aralığını o kadar çok açıyorlar. Ben de diyorum ki, sen bir banka ile kuyumcu ile çalışmak zorunda mısın? Bir sürü banka var. Benim kuyumcum, yok senin kuyumcun, senin paran var, karşısında da menfaatin var. 1013 gösterilen gram altın 1018 lira lakin ekranlarda yeniden makas açıyorlar. 1030 gösteriyorlar. Mutlaka 1030 düzeyi üzerinden gram altın almayın. Zira o fiyat 1030 düzeyi altına muhakkak sarkacak.” sözlerini kullandı.

TUZAĞA DÜŞMEYİN

Yatırımcıya tuzağa düşmeyin uyarısı yapan Memiş, “Size ekranlarda gram altın TL’yi 1000 lira gösterecekler. Bin lira altında bile gösterebilirler, sakın tuzağa gelme. O makas aralığı bugün 10 liraysa yarın 15 lira olacak. Aldığına inan, gördüğüne değil.” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*