‘Doktordan anestezi tesirindeki hastaya cinsel saldırı’ savı: ‘Ultrason odasında perdeleri kapattı’

Ankara’da bir hastanede muayene sırasında hastasına cinsel istismarda bulunduğu öne sürülen anestezi tabibi İsa Ö.K hakkında, 4,5 yıldan 13,5 yıla kadar mahpus istemiyle iddianame hazırlandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının hazırladığı iddianame, Ankara 35. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

İsa Ö.K hakkında, “kamu misyonunun sağladığı nüfuz berbata kullanmak suretiyle cinsel akına teşebbüs” cürmünden 4,5 yıldan 13,5 yıla kadar mahpus istemiyle hazırlanan iddianameye nazaran, G.K, 25 Mart’ta Ankara’da bir hastanede burun ameliyatı oldu.

‘ULTRASON ODASINDA PERDELERİ KAPATTI’

G.K, ameliyatın akabinde kendisini “Atakan” olarak tanıtan anestezi hekimi İsa Ö.K’nin ultrason çekilen alana gelip perdeleri kapatarak, özel bölgelerine dokunduğunu ve cinsel istismarda bulunduğunu sav etti.

İddianamede sözüne yer verilen İsa Ö.K ise hastanın muayene yaparken şuurunun açık olduğunu ve kendisine bilgilendirme yaptığını öne sürdü.

“SADECE AYGIT İLE SAĞ VE SOL OMUZ BÖLGELERİNİ DENETİM ETTİM”

Savları kabul etmeyen hekim İsa Ö.K, şu beyanda bulundu:

“Yaptığım süreçleri de adım adım anlattım. Muayeneyi yaptığım alanda perdenin dışında pek çok insan vardı. Ayrıyeten ben muayene yaparken de hastanın yakını olan sıhhat çalışanı içeri girip çıktı. Hastanın ameliyatı sebebiyle bir komplikasyon gelişmeyecek olmasına karşın evvelki hastadaki bilgimi pekiştirmek için yalnızca aygıt ile sağ ve sol omuz bölgelerini denetim ettim. Müşteki beni ismen tanır, kendinde telefon numaram vardır. Kimliğimi gizleme ihtimalim mevcut değildir. Ben kendimi kimseye ‘Atakan’ olarak tanıtmadım. Yalnızca yolda yürüyorken mesai arkadaşım olan Atakan’ın ismini söylemiş olabilirim”

İddianamede, İsa Ö.K.’nın, muayene mazeretiyle G.K’ye yönelik cinsel taarruz aksiyonunu gerçekleştirmeye çalıştığı lakin müştekinin reaksiyon vermesi üzerine hareketin teşebbüste kaldığı belirtildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.