Dışişleri’nden seyahat ikazlarına ait açıklama

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, birtakım ülkelerin Türkiye’deki vatandaşlarına yönelik seyahat ihtarları yayımlama hakkında açıklamada bulundu.

Bilgiç, son günlerde birtakım ülkelerin Türkiye’deki vatandaşlarına yönelik seyahat ikazları yayımladıklarının görüldüğünü hatırlatarak “Söz konusu ihtarların, farklı memleketler arası gelişmelerle ve saiklerle temaslı olduğu düşünülmektedir. Esasen ilgili makamlarımızca, terörle uğraşa ait iş birliği düzeneklerimiz çerçevesinde, gerekli her türlü güvenlik önlemi alınmaktadır” tabirlerine yer verdi.

Türkiye’nin inançlı bir ülke olduğu ve terörle en tesirli biçimde, yurt içi ve hudut ötesi operasyonlarla gayret etmeyi sürdürdüğünü vurgulayan Bilgiç, terörle uğraşta elde edilen başarılı sonuçların açıkça görüldüğünü kaydetti.

Bilgiç, şöyle devam etti:

“Bu bağlamda, ülkemiz terörle çabasını terör örgütleri ortasında ayrım yapmadan sürdürürken, milletlerarası toplumun güvenliğine de katkı sağlamaktadır. Gerçekten bu konu memleketler arası toplum tarafından bilinmekte ve takdir edilmektedir.”

İSRAİL İHTARDA BULUNMUŞTU

Geçtiğimiz gün İSrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid, “Tatile giden İsraillilere yönelik halihazırda gerçek bir tehdit var. Bu herkesin başına gelebilir” diyerek İsrail vatandaşlarının kaçırılabileceğini ya da öldürülebileceğini söylemişti.

Lapid, İsraillilere hitaben “İstanbul’a seyahat planlıyorsanız iptal edin” demiş, Türkiye’de bulunan vatandaşlarından da geri dönmelerini istemişti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.