Depremden Kurtuldular, Çadırda Yangına Yakanlandılar: Elif Mislina’dan Sonra Ablası Yeşim de Öldü

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 ilde sorunlar her geçen gün artmaya devam ediyor. Depremden kötü bir şekilde etkilenen Hatay’da depremzedelerin kaldığı çadırda yangın çıktı. Yangında yaşamını yitiren 4 yaşındaki Elif Mislina Eker’den, 24 gün sonra 17 yaşındaki ablası Yeşim Eker de hayatını kaybetti.

İskenderun ilçesi Denizciler Mahallesi İmam Hatip Ortaokulu’nun bahçesinde depremzedeler için kurulan çadırda, 26 Mart’ta saat 02.00 sıralarında çıkan yangında 18 yaşındaki Ertuğ Veli Eker, kardeşleri Yeşim Eker ve Elif Mislina Eker yaralandı.

Durumu ağır olan kız kardeşler, önce Dörtyol Devlet Hastanesi’ne, ardından Adana Şehir Hastanesi’ne sevk edildi. Kardeşlerden 4 yaşındaki Elif Mislina Eker, yangından 1 gün sonra hastanedeki müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Aynı hastanede hayati tehlike kaydıyla tedavisi süren ablası 17 yaşındaki Yeşim Eker de 24 günlük yaşam mücadelesini kaybetti. Kardeşinden 24 gün sonra ölen Yeşim’in cenazesi, otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu’nun morguna kaldırıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir