Daha evvel hiç gitmediği İstanbul’dan gelen ceza ile şaşkına döndü!

Marmaris’te lokal gazete sahibi olan Reşit Doğucu, meskenine gelen tebligatı açtığında gördüklerine inanamadı. Tebligata bakan Doğucu, İstanbul’da kendi ismine yazılmış 640 TL trafik cezasını görünce şok oldu. Ceza tutanağındaki tarihte İstanbul’da olmadığını, hayatında hiç otobüs kullanmadığını söz eden Doğucu’nun hukuk çabasının 4 yıldır sürdüğü öğrenildi.

68 yaşındaki lokal gazete imtiyaz sahibi Reşit Doğucu, husus ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “2018 yılında bir tebligat geldi, İstanbul’da bir otobüs firmasının sürücüsünün ehliyetine SRC dokümanı olmadığı için ceza yazılmış buraya kadar tamam. Lakin ceza benim adıma yazılmış. Ben hiç İstanbul’a gitmedim ve hayatımda hiç otobüs kullanmadım” dedi.

“NASIL GERİ ALACAĞIM BİLMİYORUM”

Kesilen trafik cezasını ödediğini belirten Doğucu “İtiraz ettim, gelen sonuçta yanlışlık olduğunu yazmışlar, ödediğim cezayı nasıl geri alacağımı bilmiyorum” dedi.
Ehliyetine ceza kesilen ve 4 yıldır hukuk çabası veren Doğucu “Başkaları mağdur olmasın, ehliyet kopyalama yapılmış olabilir. Vatandaşlar dikkatli olsun” diyerek ikazda bulundu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.