Bu Bitcoin Borsası Sorun Yaşıyor! İşte Etkilenen Altcoinler

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Binance’e karşı dava açtığı haberi üzerine toplam kripto piyasası değeri 53 milyar dolar düştü. Bu sırada, bir Bitcoin borsası, alandan çıkmaya çalışan yatırımcıların para çekme taleplerini karşılamakta sorun yaşıyor. İşte detaylar…

Bitcoin borsası, işlemlerde sorun yaşıyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Bitcoin ve altcoinler, düzenleyici baskılarıyla boğuşuyor. Bu sırada para borsası Kraken; Bitcoin, Ethereum ve ERC-20 gibi büyük coinler de dahil birkaç kripto fonlama ağ geçidiyle ilgili bir sorunu araştırdığını söyledi. Bunların, operasyonel gecikmelere neden olduğuna işaret etti. 6 Haziran’da Kraken’in durum sayfasında, “Para yatırma ve çekme işlemleri şu anda ertelendi. Mümkün olan en kısa sürede güncellemeleri sağlayacağız,” ifadeleri yer aldı.  İlk bildirim, para yatırma ve çekme işlemlerinin geciktiği TSİ 10:44 civarında yayınlandı. Bunu, sorun için “bir düzeltme üzerinde çalışmaya” devam ettiğini söyleyen 11:06 ve 11:13’deki iki güncelleme izledi.

Durum sayfası, soruna neyin neden olduğunu açıkça belirtmedi. Saat 11:35 itibariyle, durum sayfası normale döndü ve gecikmeler ve sorunlarla ilgili tüm güncellemeler kaldırıldı.  Bununla birlikte, Kraken’in vadeli işlem platformunun, bugün, 13:30’da yaklaşık 10 dakika boyunca kullanıcılar tarafından kullanılamaması beklenmekte. Borsa, bunun nedeninin site bakımı olduğunu söylüyor. Kullanıcıları, “Status” sayfasında, aşağıdaki duyuru bekliyor:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx