Bitcoin Bakakaldı: Bu Altcoin’de Vadeli İşlem Patlaması!

Bitcoin (BTC)’den sonra en büyük kripto para birimi olan Ethereum vadeli işlem sözleşmesi rekor saatlik hacim görüyor.  İşte en son veriler ve analistlerin yorumları…

CryptoQuant, Ethereum vadelilerinde patlama gözlemledi

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju’nun alternatif hesabı olan Kate Young Ju’dan Çarşamba günü bir tweet’te, bilinmeyen bir hesabın bir saat içinde 1.7 milyar dolarlık Ethereum vadeli sözleşmeleri satın alarak yedi aylık bir saatlik hacim rekorunu kırdığı ortaya çıktı. CryptoQuant’a bağlı hesap, aşağıdaki ifadeleri tweet attı:

Biri(leri) bir saat içinde 1.7 milyar dolar değerinde ETH vadeli işlem sözleşmesi satın aldı. Piyasa emirlerinde 7 aylık en büyük saatlik hacim.

Büyük savurganlığın nedeni bilinmiyor. Bu arada, yorumlardaki kripto meraklıları, satın almanın varlığın fiyatını nasıl etkileyeceği konusunda bölünmüş durumda. Ancak çoğu kişi bunun en azından kısa vadede olumlu olmasını bekliyor. Vadeli işlem sözleşmelerinin, alıcıların ve satıcıların bir varlığın fiyatını müzakere etmelerini sağladığını belirtmekte fayda var.

Ethereum son günlerde etkileyici bir performans sergiledi. Ethereum sahipleri varlığın proof of stake konsensüs zincirine geçişini beklediğinden, varlık son yedi günde yüzde 48.79 arttı. Bitcoin’den önemli ölçüde daha iyi performans gösterdi. Bu arada, şu anda, son piyasa rallisine rağmen Bitcoin yatırımcılarının büyük bir kısmı kırmızıda kalıyor. Blockchain analitik firması Ki Young Ju’nun CEO’su, gerçekleşen piyasa değerinin büyük bir kısmını oluşturan Bitcoin’e yeni gelenlerin kırmızı renkte kaldığını belirtiyor.

Uzman, Bitcoin yorumunu paylaştı: Boğa koşusu ne zaman?

Ki Young Ju Çarşamba günü tweet attı 2021’in başlarında BTC’ye yatırım yapanların hala zararda olduğunu açıkladı. Gerçekleşen toplam sınırın yüzde 75’ini aldığını ekledi. Ancak CryptoQuant yöneticisi, bunun bir sonraki boğa koşusunun başlaması gereken fiyatı gösterdiğini belirtiyor. Ki Young Ju’ya göre, bir sonraki boğa koşusunun 30 bin dolarlık fiyat noktasından başlamasını beklemeliyiz. Ki,  aşağıdaki ifadeleri tweet’ledi:

30 bin dolar bir sonraki boğa koşusu için bir başlangıç ​​noktası gibi görünüyor. Son boğa koşusuna katılan çoğu insan hala bu fiyata su altında olduğu için bana garip gelmiyor.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere CryptoQuant yöneticisinin daha önce boğa koşusunun büyük bir “short squeeze” olayının ardından başlamasını beklediğini belirttiğini belirtmekte fayda var. Yazının yazıldığı sırada Ethereum, son 24 saatte yüzde 1.4’lük bir artış ile 1.552 dolardan işlem görüyor. Diğer yandan Bitcoin, yüzde 7.5’lik bir yükseliş ile 23.543 dolardan işlem görüyor. Bitcoin, bir aydan uzun bir süredir bu seviyeyi görmemişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*