Beyoncé ve Jay-Z Çiftinin Satış Rekoru Kıran Yeni Malikanelerinin Fiyatı Size Hayatı Sorgulatacak

Zenginin malı yine züğürdün çenesini yordu! Müzik dünyasının en ünlü çiftlerinden olan Beyoncé ve Jay-Z’nin satın aldıkları ‘Kaliforniya’nın en pahalı evi’ olarak bilinen yeni malikanenin değeri dudak uçuklattı. 32.300 metrekarelik bahçe yayılan evin değeri ne kadar dersiniz? Buyurun detaylara… ?

Kaynak: https://www.tmz.com/2023/05/19/jay-z-…

Müzik dünyasının tartışmasız en ünlü çiftlerinden olan Beyoncé ve Jay-Z, evlendikleri 2008 yılından bu yana sessizce, sakince geçinip giden bir süperstar çift bildiğiniz gibi.

Çiftin ilk çocukları, 2012 yılında dünyaya gelen ve son yıllarda şıp demiş annesinin burnundan düşmüş diyebileceğimiz Blue Ivy.

Bunun üzerine bir de 2017 yılında doğan Rumi ve Sir isimli ikizleri oldu çiftin, anlayacağınız 5 kişilik çekirdek aile mutlu mesut yaşıyorlar.

Tabii kendileri çok sıradan bir aile değil, bunu da gündeme gelen yeni haberlerle birlikte tekrar anlamış olduk. Zenginin malı züğürdün çenesini yorar misali Beyoncé ve Jay-Z’nin satın aldığı yeni ev tüm dünyanın magazin sayfalarına haber oldu!

Çift, geçtiğimiz günlerde ABD’nin Malibu bölgesinde herkesin rüyasını süsleyen 2.787 metrekarelik bir malikane satın aldı.

Emlak sayfalarında tamı tamına 295 milyon dolar (yaklaşık 5 milyar 845 milyon TL) değerinde listelenen ve Kaliforniya eyaletinin en pahalı evi olarak bilinen malikane, haberlere göre çifte biraz indirimle 200 milyon dolara satıldı!

Bu meblağ da şu anki kur ile 3 milyar 962 milyon TL ediyor.

Meşhur Japon mimar Tadao Ando tarafından tasarlanan lüks malikane, Pasifik Okyanusu manzarası karşısında 32.300 metrekarelik bir alana yayılıyor.

Ev aslen sanat koleksiyoneri William Bell için tasarlanmış ve beton yapının inşa edilmesi toplam 15 yıl sürmüş!

Beyoncé ve Jay-Z’nin bilindiği kadarıyla ilk evleri ise Bel Air bölgesinde 2017 yılında satın aldıklar 88 milyon dolar değerindeki malikaneydi.

Yeni evleri o kadar göz kamaştırıyor ki eskisine bakası gelmiyor insanın…

Ekonomi dergisi Forbes’a göre 2.5 milyar dolar net servetleri bulunan çift için çok cep yakan bir harcama olmasa da ev, en pahalı emlak alışverişlerinden biri olarak kayıtlara geçti.

Siz nasıl buldunuz yeni evi? Buyurun yorumlara!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir