Arbitrum (ARB) Airdropu: Listeleme Saatleri ve Kritik Detaylar!

Arbitrum, kullanıcılara airdrop ile ARB tokenlarını dağıtacağını duyurduğundan beri ilgi çekiyor.  Daha hızlı ve daha ucuz işlemler sağlamak için Optimistic roll-up teknolojisini kullanan bir Ethereum layer 2 ölçeklendirme sistemi olan Arbitrum’daki etkinlik, yerel tokeni ARB’nin Perşembe günü planlanan airdrop’undan önce hız kazandı. Bu sırada birçok borsa, ARB tokenını listelemeye hazırlanıyor. İşte detaylar…

Büyük borsalar Arbitrum’u listeliyor

Ekosistemdeki DAO projeleri için 113 milyon ARB tokenı ve kullanıcılar için 1.162 milyar ARB tokenı airdrop ile dağıtılacaktı. Bu, toplam ARB arzının yüzde 12,75’ine tekabül etmektedir. Bu olaya yanıt olarak, birçok büyük borsa ARB tokenlerinin listelendiğini duyurdu. Binance, tokeni 23 Mart saat Türkiye saati ile 20:00’de listeleyeceklerini ve para yatırma işlevinin 23 Mart saat Türkiye saati ile 15:30’da açılacağını belirtti.

Bybit, tokenı 23 Mart TSİ 16:00’da listeleyecek. Para yatırma işlevi şu anda açık. OKX, dün para yatırma işlevini açtı ve yeterli likidite olduğunda tokenı listeleyecek. Kucoin, Huobi, MEXC, Gate gibi daha küçük borsalar para yatırma işlevini açtı ve yeterli likidite olduğunda token’ı listeleyecek. Arbitrum, Ethereum’daki en büyük layer 2 ağlarından biridir. Bu airdrop likiditeyi artıracak ve gelecekte piyasada olumlu tepkilere yol açabilir.

Arbitrum ARB yönetişim tokenının airdropu, Ethereum layer-2 çözümünün merkeziyetsizliğe geçişinin başlangıcını işaret ederek yayına girdi. Twitter’daki kripto uzmanları, airdrop katılımcılarını ARB airdrop iddiasında ortaya çıkan sorunlar konusunda uyardı ve bunun için çözümleri paylaştı. Bu sırada ARB token airdrop, FED’in 25 baz puanlık artışının ardından Bitcoin fiyat rallisinin durma noktasına geldiği bir zamanda geliyor. Bu durum da bir altcoin rallisi tezini destekliyor ve ARB token sahipleri, Ethereum Blockchain’i için bir layer-2 ölçeklendirme çözümü olarak Arbitrum’un popülaritesinden yararlanabiliyor.

Airdrop sırasında sorun çıkabilir mi?

Arbitrum’un ARB token airdrop’u, katman-2 zincirinin yönetişimindeki rolü ve ademi merkeziyetçiliği artırması nedeniyle kripto topluluğunun uzun zamandır beklediği bir şey. Kullanıcılar, 23 Eylül 2023’e kadar Arbitrum’un ARB airdrop’unu talep edebilir. Arbitrum One’da on-chain olarak hak ediş talebinde bulunma, Ethereum zinciri 16890400 bloğuna ulaştığında başlayacak. ARB airdrop’unu talep etme sürecinde piyasa katılımcıları, Optimism’in OP token airdrop’u sırasında görülen sorunlarla karşılaşma risklerinden korkuyor.

Optimism’in OP token airdrop’u sırasında, kullanıcılar Blockchain ile iletişim kurma ve etkileşimde bulunma konusunda bir zorlukla karşılaştı. Sunucularla uzaktan iletişime izin veren çağrılar (RPC’ler), beklendiği gibi çalışmadı ve kullanıcılar süreçte bir gecikme yaşadı. En önemlisi, OP token airdropunu talep ettikten sonra bile gecikme, Optimism’in tokenını bir DEX’e veya merkezi borsalara transfer etmede bir zorluk teşkil etti. OP topluluğunda çok az kişi havadan airdrop tokenını zirve seviyede sattı. Bu, özel bir RPC kurmanın ve airdrop’u doğru zamanda talep etmenin ne kadar önemli olduğunu vurguluyor.

Arbitrum airdrop’u altcoin’leri olumlu etkileyebilir

Arbitrum’un ARB token airdropunun zamanlaması, piyasa katılımcılarının beklentilerinin anahtarı gibi duruyor. Bitcoin fiyat rallisinin durma noktasına gelmesi ve ABD Merkez Bankası’nın faiz oranlarını 25 baz puan artırmasıyla, kimine göre, altcoin’lerin popülerlik ve alaka düzeyi kazanması muhtemel. Tipik olarak, Bitcoin fiyat rallisi geri adım attığında, yatırımcılar yükselişe geçerken altcoin fiyatlarında bir artış oldu.

Bu sırada Arbiscan veri kaynağına göre, Arbitrum’daki günlük işlem sayısı Çarşamba günü 1.312.052 ile yeni bir rekor seviyeye yükseldi ve 21 Şubat’ta ulaşılan önceki zirve olan 1.103.398’i aştı. Karşılaştırmak gerekirse, Ethereum ana ağı yaklaşık 1.08 milyon işlem gerçekleştirdi. Arbitrum’daki işlemler, bir hafta önce token airdrop’unu duyurduğundan bu yana yüzde 50’nin üzerinde arttı. Dune Analytics’in Arbitrum panosundan alınan verilere göre, önde gelen ölçeklendirme projesi iki hafta içinde 400.000’den fazla yeni kullanıcıyı ağına ekledi ve toplam kullanıcı tabanını 3 milyonun üzerine çıkardı.

Şu anda yaklaşık 625.000 cüzdan, bugünkü airdrop için uygun görünüyor.  Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere ücretsiz tokenların topluluğa dağıtımını içeren airdrop’lar, benimsemeyi artırmanın yaygın bir yoludur. ARB’nin toplam arzı 10 milyar olarak sabitlenecek. Şu anda, IOU isimli tahmin piyasalarında ARB’ye bağlı bahisler, tokenın airdrop’tan sonra yaklaşık 6 dolardan işlem göreceğini öne sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir