Antalya’da Toki hangi ilçede kaç konut yapacak? Antalya toplumsal konutları nerelerde yapılacak? Antalya Toki toplumsal konutları ilçelere nazaran dağılımı ve sayısı

İlk kısımda 250 bin konut yapmayı hedefleyen TOKİ, konut kura çekimleri için heyecan başladı. 2+1 ve 3+1 konutların inşaa edilmesi için harekete geçilirken hangi vilayetlerde kaç konut yapılacağı ise belirlendi. TOKİ Antalya başvurusu ne vakit, hangi vilayetlere konut yapılacak? TOKİ Antalya konut sayısı ve merak edilenler haberimizde yer almaktadır

TOKİ Antalya 3.900 Konut İmkanı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Murat Kurum’un katıldığı program sonrasında değinilen bahis TOKİ Toplumsal Konut Projesi oldu. Vilayetlere nazaran farklılık gösteren konut sayıları bölgenin uyumana nazaran belirlenmektedir. TOKİ’nin Antalya’ya yapacak olduğu konut sayısının ise 8.650 olduğu duyuruldu.

TOKİ Antalya Başvurusu Başladı Mı?

TOKİ toplumsal konut projesi için müracaat tarihi 14 Eylül 2022 tarihi olarak açıklanması üzerine bu tarih bütün vilayetler için geçerlilik göstermektedir.

TOKİ Toplumsal Konut Fiyatları

Yapılan açıklamalar üzerine bilhassa dar gelirlilerin mesken sahibi olması ismine düzenlenen projede 2+1 ve 3+1 olacak halde konutlar inşa edilecektir. 2+1 olan konutların fiyatı 608 bin TL olurken aylık ödemesi ise 2.280 TL olacaktır. Birebir vakitte 3+1 konutlar için ise belirlenen fiyat 850 bin TL olup aylık 3.187 TL ödeme yapılıp 240 ay vade imkanı sunulacaktır.

Antalya’nın Hangi İlçelerine TOKİ Konut Yapacak?

– Döşemaltı 350 konut Halk Bankası

– Gazipaşa 100 konut Halk Bankası

– İbradı 100 konut Ziraat Bankası

– Kaş 150 konut Halk Bankası

– Manavgat 350 konut Halk Bankası

– Merkez 2500 konut Halk Bankası

– Serik 350 konut Halk Bankası

TOKİ Toplumsal Konut Müracaat Şartları

-TC vatandaşı olmak

-Projenin gerçekleşeceği vilayette en az 1 yıl ikamet ediyor olmak

-18 yaşından büyük olmak

-TOKİ üzerinden daha evvelce mesken almamış olmak

-Genç kategorisi için 14/09/1992 tarihinden sonra doğmak

-Projeye müracaat yapacakların dar gelirli olması

-Aynı haneden sadece 1 kişi başvurabilir aksi takdire müracaatlar geçersiz kabul edilir

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*