Ankara’da PYD/YPG’ye yönelik operasyonda ikisi yabancı 4 terörist ele geçirildi

Ankara’nın Beypazarı ilçesinde emniyet takımlarının durumundan şüphelendiği bir şahsın cep telefonunda PKK/KCK Suriye uzantısı PYD/YPG Mensuplarına ilişkin fotoların bulunduğu tespit edildi. Kuşkulu şahsın kaldığı ikamet tespit edilerek, savcılık ile koordine kurularak meskene düzenlenen operasyon sonucunda Türkiye’ye yasadışı yollardan girdiği bilgilerine ulaşılan dört kuşkulu yakalandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından alınan kararlar ile yapılan dijital incelemeler sonucunda şüphelilere ilişkin dijital gereçlerde; çok sayıda örgütsel fotoğraf ve görüntü tespit edildi.

Ankara Terörle Gayret Şube Müdürlüğündeki sorgu ve sözlerinde PYD/YPG içerisinde silahlı eğitim aldığı tespit edilen şüpheliler 19 Haziran 2022’de isimli makamlara sevk edildi. Şüphelilerden M.N. ve H.H. tutuklandı. Öbür iki kuşkulu ise YTS (Yabancı Terörist Savaşçı) olarak sınırdaşı süreçleri yapılmak üzere Göç Yönetimine teslim edildi.

Ayrıca DEAŞ terör örgütüne yönelik çalışmalarda ise; örgüt ismine toplumsal medyadan paylaşımlar yapan ve eleman kazanma faaliyetlerinde bulunduğu istihbar edilen yabancı asıllı bir kuşkulu A.A. yakalandı.

Dijital gereçlerinde terör örgütü başkanlarının konuşmaları ile örgütün infaz manzaraları tespit edilmesi üzerine Ankara TEM Şube Müdürlüğü’nde yapılan söz ve sorgu süreçleri sonrası çıkarıldığı isimli makamlarca tutuklandı.

KAYNAK: İHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.