Ankara merkezli 10 vilayette FETÖ/PDY operasyonu

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün yeni finans yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında verilen talimatlara istinaden, 29 şüphelinin, Ankara merkezli 10 vilayette, eş vakitli olarak gözaltına alınmalarına karar verildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ/PDY’nin şimdiki finans yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında faal pişmanlıkta bulunan bir şüphelinin verdiği tabir, elde edilen dijital malzemelerinin çözümlenmesi ile soruşturma kapsamında bugüne kadar alınan ifadeler/fotoğraf teşhislerine bağlı olarak örgütün yeni yapılanması içerisinde yer aldıkları anlaşılan 18’i finansman sağlayan, 8’i sağlanan finansmanı dağıtan, 1’i katalog evlilik sorumlusu, 1’i örgütsel talimatlar doğrultusunda hukuk danışmanlığı yapan, 1’i gaybubet konutlarının örgütsel uyumu ile sorumluluğunu üstlenen olmak üzere toplam 29 şüphelinin, Ankara merkezli 10 vilayette, 22 Temmuz 2022 tarihinde eş vakitli olarak gözaltına alınmalarına karar verildi.

Şüphelilerin yakalanması ve Cumhuriyet Başsavcılığına sevklerine yönelik süreçlere Ankara Vilayet Emniyet Müdürlüğü Terörle Uğraş Şube Müdürlüğü takımlarınca devam edildiği bildirildi. (İHA)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*