“Akşener’in oyun bozanlığı, Kılıçdaroğlu’nun seçilemeyeceğinden değil; tam tersine, seçilecek olmasından”

Sözcü yazarı Rahmi Turan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Altılı Masa’dan ağır suçlamalarla birlikte kalkmasını “halkın umutlarına acımasız bir hançer saplamak” olarak tanımladı. Turan, bir siyaset bilimcinin, “Akşener’in masadan kalkma sebebinin Kılıçdaroğlu’nun seçilecek bir aday olmasından kaynakladığı” şeklindeki görüşünü paylaştı.

Turan’ın yazısının ilgili kısmı şöyle:

“Meral Hanım “Kazanacak aday” diye tutturup masada arıza çıkartarak halkın umutlarını yıktı! Perde arkasında başka bir sebep, farklı bir plan, çeşitli menfaatler var mı, bilmiyoruz. Akşener’in CHP’li iki Belediye Başkanı İmamoğlu ile Mansur Yavaş’a “Gelin, aday olun” çağrısı aslında “CHP’yi bölme” girişimi gibiydi… İki belediye başkanı, “olmayacak duaya amin” demeyecek kadar akıllıdır. Akşener’in çağrısına gereken ret cevabını verdiler.

Siyaset bilimci bir arkadaşım arayarak: “Meral Hanım’ın oyun bozanlığı, Kılıçdaroğlu’nun seçilemeyeceğinden değil…” dedi. “Ya nedendir?” diye sordum: “Tam tersine, seçilecek olmasındandır.” “Ne demek oluyor bu?” “Kılıçdaroğlu, yıllardır sabırla çalışarak santim santim ilerleyip toplumda bir ‘güven ağı’ ördü. İnsanlar ona inandı, sonunda seçilecek hale geldi…  İşte bu noktada sanıyorum birileri devreye girdi, çıkarlarının bozulacağından korktukları için, Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı olmasını istemedi. Bilerek ya da bilmeyerek Meral Akşener de buna âlet oldu!

“İlginç bir senaryo… Fakat bence Kılıçdaroğlu birinci turda değil ama ikinci turda yine de kazanır…” “Kazanabilir ama, engellemek isteyen güçler var. Onun sözlerinden çok korkuyorlar…” “Kimler bunlar? Beşli Çete mi demek istiyorsun?” “Her şey olabilir… Bir takım güçler Türkiye’nin geleceğini yeniden Sayın Erdoğan’a teslim etmek istiyorlar.” 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir